27 maja obchodzony jest w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Celem tego święta jest podkreślenie roli diagnostów laboratoryjnych w diagnozowaniu stanu zdrowia, a tym samym w szeroko rozumianej opiece nad pacjentem. To znakomita okazja do uświadomienia nam wszystkim, jak znaczącą rolę w sektorze ochrony zdrowia, odgrywa wiedza oraz doświadczenie diagnostów. 

  • O tym jak ważna jest ich rola w procesie leczenia i profilaktyki medycznej świadczy fakt, że około 70% decyzji lekarskich zależy od ich pracy, czyli wyników badań diagnostycznych. 

Dzięki wynikom badań diagnostycznych można dostrzec pierwsze oznaki istnienia choroby lub powikłań leczenia co ma ogromne znaczenie dla pacjenta. Im wcześniej wykryte zagrożenie tym większa szansa na jego wyeliminowanie. Bez wątpienia są więc jednym z podstawowych narzędzi profilaktyki zdrowotnej.

Medycyna laboratoryjna to jedno z najważniejszych i najbardziej obiektywnych źródeł wiedzy o stanie zdrowia pacjenta. Jest to fundament opieki zdrowotnej, bez którego nowoczesna medycyna nie byłaby możliwa.

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, składamy Państwu wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia pracę na rzecz drugiego człowieka. Doceniamy rolę jaką Państwo spełniają i przekazujemy życzenia siły, zdrowia i sukcesów na płaszczyźnie pracy zawodowej, jak i życia osobistego.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną na tę okazję przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych.

Kontakt

PZ Cormay S.A.

Ursynów Business Park
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa, Polska