Nowoczesna diagnostyka weterynaryjna w Twoim gabinecie

Nowoczesna diagnostyka laboratoryjna w gabinecie weterynaryjnym

Wraz ze wzrostem świadomości opiekunów zwierząt, wzrastają także ich oczekiwania. Kluczem do prowadzenia nowoczesnego gabinetu weterynaryjnego jest zatem połączenie profesjonalnego zespołu oraz możliwie szerokiego wachlarza usług diagnostycznych.

Po pierwsze zespół

Najważniejszym elementem praktyki weterynaryjnej są ludzie! Właściwe podejście do pracowników umożliwia stworzenie wysoce efektywnego zespołu. To lekarze weterynarii, technicy oraz recepcjoniści budują obraz Twojej lecznicy w oczach klientów. Opiekun wraca do tych miejsc, w których poczuł, że jego zwierzę ma zapewnioną wyjątkową opiekę, a taki standard usług zapewniają doceniani i zadowoleni pracownicy.

Jak zadbać o swój zespół?

  • Stwórz miejsce otwartej komunikacji – lekarze weterynarii powinni otrzymywać wsparcie Twoje oraz innych praktyków. Wszystkie rozmowy powinny zatem przebiegać bez osądzania i w atmosferze wzajemnego rozwoju.

  • Oferuj możliwości rozwoju – część lekarzy weterynarii chce specjalizować się w różnych dziedzinach. Jako szef zespołu masz szansę stworzyć lecznicę pełną wykwalifikowanych ekspertów, co przyciągnie kolejnych pacjentów. Zaoferuj swoim pracownikom opłacenie lub dofinansowanie wybranych szkoleń, czy konferencji.

  • Zapewnij odpowiednie zaplecze diagnostyczne – Twoi pracownicy powinni mieć możliwość przeprowadzenia podstawowej diagnostyki, takiej jak badania krwi, moczu, kału czy biochemia. Warto jednak zadbać także o bardziej specjalistyczny sprzęt, który z pewnością będzie dobrą inwestycją. Dlaczego?

Po drugie sprzęt diagnostyczny

Nawet najlepszy zespół nie jest w stanie działać bez sprzętu diagnostycznego. To on umożliwia ludziom wykorzystanie wiedzy i doświadczenia w celu pomocy poszczególnym pacjentom. W nowoczesnej praktyce weterynaryjnej nie wystarczy już tylko mikroskop. Zarówno Twoi pracownicy, jak i opiekunowie Twoich pacjentów chcą czegoś więcej.

Szybkie postawienie trafnej diagnozy jest możliwe dzięki, m.in.:

  • analizatorom hematologicznym,

  • analizatorom biochemicznym,

  • USG,

  • RTG,

  • endoskopii.

Diagnostyka laboratoryjna w codziennej pracy klinicysty

Codzienna praca lekarzy weterynarii to nie tylko zapobieganie rozwojowi chorób, ale głównie ich diagnozowanie i leczenie. Większość chorób początkowo daje niespecyficzne objawy, jak: podwyższona temperatura ciała, brak apetytu, osowienie, wymioty czy biegunka.

Każdy lekarz weterynarii po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania klinicznego powinien mieć możliwość wykonania dalszych badań, jak wspomniana już morfologia, biochemia, badania moczu i kału, a także diagnostyki obrazowej.

Specyficzne zmiany widoczne w wynikach pozwolą postawić trafną diagnozę, a następnie wdrożyć i monitorować leczenie. Czas często ma znaczenie. Pomyśl o zagrażającym życiu ropomaciczu lub skręcie żołądka, a także chorobach wirusowych lub zatruciach.

Ten artykuł to tylko zarys sygnalizujący, że inwestycja w narzędzia diagnostyczne nie tylko przekłada się na zysk z samych badań, ale także na coś ważniejszego. Na długość życia pacjentów, zadowolenie klientów oraz satysfakcję Twoich pracowników. Takie połączenie rozwija biznes!

Jeśli zależy Ci na rozwinięciu swojego gabinetu weterynaryjnego o sprzęt diagnostyczny, ale nie wiesz na co się zdecydować – pomożemy!

Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym doradcą, a on odpowie na każde pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości. Tel.: +48 665 050 738

Kontakt

PZ Cormay S.A.

Ursynów Business Park
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa, Polska