Różowy październik - miesiąc świadomości raka piersi

Październik od 1985 roku uznawany jest za Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

Z tej okazji na całym świecie zaplanowano szereg atrakcji edukacyjnych związanych z profilaktyką i czujnością onkologiczną! To bardzo podstępna i nieprzewidywalna choroba, dlatego powinniśmy na nią szczególnie uważać.

  • Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%).

  • Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.

  • Wśród kobiet przed 45 rokiem życia nowotwór występuje rzadko, a większość zachorowań dotyczy kobiet po 50 roku życia (w Polsce 80% pacjentek).

  • W Polsce rak piersi w ostatnim stuleciu stał się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet.

Dane mówią same za siebie. Lekarze biją na ALARM!

PROFILAKTYKA RATUJE ŻYCIE!

Im wcześniej wykryta jest zmiana nowotworowa, tym szybciej można rozpocząć leczenie, a tym samym uratować życie. Raka się leczy!

Gdy nowotwór wykrywany jest w pierwszym stadium choroby, odsetek pacjentek, które przeżywają okres kolejnych 5 lat (po tym okresie można uznać za całkowicie wyleczone), wynosi 98-100%.

Już od 20. roku życia każda kobieta powinna badać swoje piersi samodzielnie. Wykonując regularne samobadanie piersi, mamy duże szanse na szybsze wykrycie zmian nowotworowych. A wczesna diagnoza to dużo większa szansa na wyleczenie i ŻYCIE!.

Samobadanie dotyczy zarówno oglądania, jak i badania dotykiem. Jeśli zauważymy jakiekolwiek zmiany w strukturze piersi, zmiany kształtu, zmiany w wyglądzie oraz kolorze, a także wydzielinę z brodawek, strupki czy łuszczenie naskórka lub wszystkie inne, budzące wątpliwość objawy, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie oparte również na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych.

Nowy standard w chirurgii piersi w Cormay Diagnostics

Wierzymy, że każdy zasługuje na najlepszy standard opieki onkologicznej.

Chcemy zapewnić pacjentkom lepszy standard operacji raka piersi bez konieczności stosowania przewodów i radioaktywności.

Lata przełomowych badań pokazały, że czujniki magnetyczne zapewniają lekarzom większą kontrolę nad dokładnym usuwaniem raka piersi.

System Sentimag® wraz ze znacznikiem super magnetycznym Magtrace® umożliwia wykonanie procedury biopsji węzłów chłonnych wartowniczych bez konieczności współpracy chirurgów z zakładem medycyny nuklearnej.

Marker Magseed® to wypróbowana i przetestowana alternatywa dla lokalizacji przy pomocy „kotwiczek”, który można umieścić w dowolnym momencie przed operacją. Do tej pory zastosowano go w ponad 150 000 zabiegach na całym świecie, aby uprosić lokalizację raka piersi i poprawić komfort pacjenta.

Teraz bezpieczne i skuteczne zabiegi onkologiczne będą dostępne dla wszystkich!

Kontakt

PZ Cormay S.A.

Ursynów Business Park
ul. Puławska 303
02-785 Warszawa, Polska